Wakacyjna ściąga z kolorów

Wakacyjna ściąga z kolorów

 

 

Pomarańcze, cytryny i limonki – kolory i barwy dominujące tego lata. Nie tylko dobrze smakują, ale też i wyglądają. W taką pogodę jak dziś dużo łatwiej i odważniej sięgamy właśnie po takie zestawienia kolorystyczne.  Poza tym przepięknie wyglądają do lekko opalonej skóry (nie zapominajcie o filtrach!).

 

Kolor żonkilowy, jasne złoto, mandarynka, pomarańcza, koral, jasna limonka, cytryna to tylko niektóre z barw kolorów Cytrusowych. To wymarzone kolory zarówno na wakacje jak i do pracy – oczywiście w odpowiednich zestawieniach.

Dziś przygotowałam wakacyjną ściągę jak zestawiać kolory cytrusowe właśnie w zależności od Typu Kolorystycznego.

Jeśli jesteś typem kolorystycznym LIGHT (jasne blond włosy, blada, przejrzysta skórę, jasne  oczy) najlepiej będzie wyglądało połączenie koloru Kości Słoniowej z odrobiną żółtego lub przełamaną Bielą. Twoja twarz nie będzie wyglądała blado – nabierze promiennego kolorytu.

yellow for Light

 

 

 

Dla osób o typie urody DEEP (ciemne włosy i ciemne oczy) proponuję zestawienie Limonki i  Pomarańczu jako kontrast do Czarnego i Czekoladowego Brązu –efekt murowany!.

Poniżej zestawienia cytrusowe z kolorami podstawowymi dla DEEP.

yellow for deep

 

 

 

Typ urody WARM (włosy koloru truskawek, kasztanowe, miedź itd., jasna karnacja, jasne oczy) to wymarzony typ do noszenia żółci, pomarańczy i limonek. Jeśli masz piegowatą buzię, w tych zestawieniach uczynisz z tego dodatkowy ATUT! Twoja buzia będzie się sama uśmiechała 😉

Kombinacje cytrusowe dla WARM poniżej; z kolorem bazowym oraz z dwoma dodatkowymi kolorami zgodną z paletą barw przypisanych właśnie do tego typu urody.

yellow for warm

 

 

 

Dla typu urody COOL (od białego blondu do bardzo jasnych blond włosów, ciemne oczy, jasna karnacja) nie mam dobrych wieści 🙁 Lepiej omijać żółty i pomarańczowy! Jeśli jednak bardzo je lubisz proponuję dodawać je do Twoich dobrych kolorów z palety takich jak Błękity i Róże. Będzie to na pewno pewien rodzaj alternatywy – pomieszanie barw ciepłych z zimnymi. Natomiast proponuję, aby żółcie i pomarańcze nie stykały się bezpośrednio z twarzą.

Poniżej kilka sprawdzonych kombinacji dla typu COOL.

yellow for cool

 

 

 

Czas na mój ulubiony typ kolorystyczny – CLEAR (ciemne włosy, jasne oczy) Błyszczące tkaniny (jedwab, tafta) w kolorach jasnego żółtego lub pomarańczowego podkreśli Twoje jasne oczy i tym samym cała twarz nabierze blasku. Sam/sama możesz się zdziwić jaki efekt uzyskasz.

Kombinacje cytrusowe dla CLEAR poniżej:

yellow for clear

 

 

 

I ostatni z typów urody – SOFT. Nazywam go też typem słowiańskim ze względu, iż wiele osób w Polsce idealnie wpasowuje się właśnie w ten typ (jasne blond włosy, „mysi blond”, jasne oczy, karnacja od jasnej do lekko brzoskwiniowej). W tym przypadku odradzam żółcie zdecydowanie. Bardziej widziałabym odcienie brzoskwini, róż czy fiolet.

Poniżej kombinacja dla SOFT.

yellow for soft

 

 

 

Mam nadzieję, że choć trochę Was zainspirowałam:) Kochani zachęcam Was do eksperymentowania z kolorami – szczególnie letni czas sprzyja tego typu nowym doświadczeniom.

Zapraszam również na indywidualne sesje kolorystyczne – jak nie teraz to kiedy?

Pozdrawiam popijając wodę z miętą i limonką 🙂

GD

Comments are closed.