Trendy jeansowe – wiosna 2018

Trendy jeansowe – wiosna 2018

RSMB Gabriela Dmowska, Doradztwo wizerunkowe

Trendy jeansowe-wiosna 2018,RSMB Gabriela Dmowska

 

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA – ach to Ty!!!

Przyszła wiosna ale póki co, tylko w kalendarzu bo jakoś za oknem jej nie widać.

Myślę jednak, że to już najwyższy czas na wiosenny przegląd szafy i mały update stylu – w co warto wzbogacić swoją szafę na nadchodzący wiosenno –letni sezon 2018.


DENIM, DENIM, DENIM  – ACH TO TY !!!


W nadchodzącym sezonie jeans zwany denimem wraca jak bumerang. Jeansowy trend będzie jedną z większych tendencji modowych na nowy sezon. Zarówno w formie klasycznych spodni ale też spódnic, sukienek, tunik różnej grubości czy też koszul.

Osobiście polecam ogrodniczki 🙂

RSMB Gabriela Dmowska, Doradztwo wizerunkowe

Trendy jeansowe-wiosna 2018, RSMB Gabriela Dmowska


KOLOR JEANSU, A TYP URODY


Jeansowa paleta kolorystyczna na wiosnę 2018  jest raczej skoncentrowana na ciemnym niebieskim (DARK NAVY), jednak można też pokusić się o modne tej wiosny odcienie pastelowe. Jeansy w kolorze PUDROWEGO RÓŻU, czy BABY BLUE będą pasować jednak raczej szczupłym sylwetkom (pastelowe kolory optycznie dodają objętości).

Jak więc nosić denim w zależności od typu urody?

Jeśli Twój typ urody to LIGHT & SOFT – ciemny jeans, w szczególności przy twarzy będzie zbyt ciężki dla Twoich charakterystycznych cech typu urody. Świetnie będzie komponował się za to z pastelami, które blisko twarzy pięknie Cię rozjaśnią.

Jeśli jesteś DEEP – świetnie wyglądasz w ciemnych, bogatych i nasyconych  kolorach, dzięki czemu możesz nosić ciemny denim zarówno blisko twarzy jak i na inne partie ciała. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie kombinezon.

Typ urody WARM – najlepiej działają na Ciebie kolory o pośredniej głębi, dlatego proponuję wybrać odcień o jeden lub dwa tony jaśniejszy od ciemnego jeansu. Aby uzyskać efekt „wow” – połącz go z ORANGE lub z PRYMULKĄ 🙂

Jeśli Twój typ urody to  COOL – dodaj odrobinę kontrastu do ciemnego jeansu, np. BABY BLUE – pięknie będzie harmonizował z Twoim chłodnym odcieniem skóry.

Jeśli jesteś CLEAR – ciemny jeans będą wyglądać wspaniale, w połączeniu z żywym, akcentującym kolorem z palety.

Oczywiście w tym sezonie nie mówimy tylko o dżinsach, ale także sukienkach, koszulach i marynarkach:)


GRUBOŚĆ JEANSU, A FIGURA


Wybór odpowiedniej grubości jeansowego materiału będzie miało ogromny wpływ na to, jak będzie się nosił i na Tobie wyglądał.

Jeśli Twoja figura to KLEPSYDRA, TRÓJKĄT lub KOŁO, proponuję  wybrać bardziej miękki i cieńszy jeans lub taki, który jest bardziej rozciągliwy (większa zawartość elastanu). Taka grubość jeansu sprawi, że Twoja figura będzie wyglądała lekko i podkreśli Twoje atuty.

Jeśli Twoja figura to KOLUMNA, KWADRAT czy ODWRÓCONY TRÓJKĄT, zachęcam wybrać grubszy materiał, który dzięki swojej większej wadze i strukturze pięknie podąży za linią ciała. Dobrze zachowa się rónież  przy uzyskaniu lepszych proporcji sylwetki .

Niezależnie od tego czy wybierzesz w tym sezonie ciemny jeans, jeśniejsze odcienie czy pastele, najważniejsze jest , abyś czuła się komfortowo i pewnie. Abyś miała świadomość jaki denim jest dla Ciebie najlepszy.

Jeśli czujesz, że to jest właśnie TEN moment aby dowiedzieć się więcej na temat najlepszych kolorów dla siebie (analiza kolorystyczna), bądź marzy Ci się sesja stylu, przegląd szafy lub personnal shopping – zapraszam Cię do kontaktu 🙂

Pozdrawiam wiosennie!

Gabriela Dmowska

 

 

 

Comments are closed.