Męski styl – jak unikać wpadek?

Męski styl – jak unikać wpadek?

 

 

Czy Twój mąż/partner potrzebuje pomocy w wyborze ubrań każdego ranka? Czy niezbędne są mu wskazówki przed wyjściem na firmową imprezę czy rodzinny obiad?

Cóż, jeśli tak, to nie jest w tym odosobniony!

 

Mężczyźni najczęściej potrzebują naszej pomocy w wyborze garderoby i jej skompletowaniu.

Czasem jednak takie bezgraniczne poleganie na innych nie do końca się sprawdza, ponieważ żony/partnerki często próbują „wykreować”swoich Panów na osoby, które chciałyby widzieć, przez co wybór ubrań nie do końca pokazuje prawdziwą osobowość i styl ich partnerów. Czasem jest to bardziej styl osoby ubierającej niż ubranej, odzwierciedlenie sprzeczne ze stylem mężczyzny i tym jak chce lub powinien być postrzegany przez środowisko.

Dla nas wszystkich wizerunek, co za tym idzie wygląd jest ważną częścią tego, kim jesteśmy.

Wizerunek świadczy o naszej osobowości, stylu życia, mówi dużo o naszej profesji czy stanowisku, pokazuje naszą pewność siebie. W dzisiejszym świecie wizerunek ma olbrzymie znaczenie. Czasem warto aby ktoś spojrzał na nas zupełnie obiektywnie.

Zupełnie inaczej wygląda moja praca nad wizerunkiem z kobietami a zupełnie inaczej z mężczyznami – sposób podejścia do tematu jest diametralnie różny. Panie potrzebują wsparcia, rozmowy, doradztwa, empatii czy też potwierdzenia kierunku. Panowie zaś po prostu chcą poznać zasady – co robić, czego unikać. Wszystko ma mieć logiczne reguły i zasady.

Poniżej najczęściej popełniane przez Panów błędy:

  1. Niewłaściwe obuwie i kolor –  casualowe buty do garnituru nie pasują! Brązowy i szary  kolor obuwia nie jest wskazany do czarnych spodni czy garnituru!
  2. Koszula z krótkim rękawem – nawet w lecie koszula powinna być z długim rękawem!
  3. Skarpety – dobierajmy skarpety albo do koloru spodni albo do koloru butów. Nigdy nie zakładajmy skarpet z postaciami z bajek na spotkanie biznesowe!
  4. Krawat – nie zakładajmy krawata jeśli nie jesteśmy pewni czy pasuje! Jeśli koszula jest w kratę, to uważajmy na wzory krawatu!
  5. Ubranie casualowe – casual nie znaczy niechlujny! Jeśli piątek jest dniem tzw. casual friday nie oznacza to, że spodnie mogą mieć plamy, czy koszula może świadczyć, iż była już kilkakrotnie zakładana!
  6. Pognieciony garnitur – przy częstych podróżach warto zadbać o dobrej jakości garnitur z  wełny. Przy wyborze materiału pomocny może być „test pięści” – tj., jeśli gniotąc materiał przez 3 sekundy będzie pognieciony, to zadajmy sobie pytanie jak będzie wyglądał po dłuższej podróży samolotem lub pociągiem?
  7. Wytarte, sprane kołnierzyki – pamiętajmy, że koszule nie są wieczne. Sprawdzajmy od czasu do czasu ich stan!
  8. Brudne, zniszczone buty – buty są naszą wizytówką!
  9. Garnitur z „innej epoki” – jeśli naszym strojem codziennym do pracy jest garnitur musimy raz na jakiś czas dokonać zakupu takowego. Zmieniają się kroje, zmieniają się trendy, zmienia się nasza figura! Nie ma nic gorszego niż za duża bądź za mała marynarka!
  10. Brak perfum – jeden z bardzo istotnych aspektów naszego wizerunku. Zalecam, aby perfumy wybierać jednak samemu!

 

Korzystając z okazji wszystkim obecnym i przyszłym Ojcom życzę wszystkiego najlepszego w dniu Ich święta 🙂

 

Pozdrawiam serdecznie,

Gabriela Dmowska

Comments are closed.