Jak radzić sobie z emocjami ?

Jak radzić sobie z emocjami ?

Jak radzić sobie z emocjami, RSMB Gabriela Dmowska, Doradztwo wizerunkowe,coaching, psychoedukacja

Jak radzić sobie z emocjami, RSMB Gabriela Dmowska, Doradztwo wizerunkowe, coaching, psychoedukacja

„Kiedyś w korpo szef zwrócil mi uwagę , żebym nieco hamowała swoją mimikę twarzy i „nie strzelała” głupich min podczas spotkań z klientami …bo wszystko po mnie widać ….”
„Boję się wyrażać siebie, nie umiem tego robić bo latami „mówiono” mi, że nie powinnam się złościć bo przecież „złość piękności szkodzi”❗️Więc nigdy nie jestem sobą, tłumię złość, radość – bo przecież usłyszę – „ co sie tak cieszysz jak głupi do sera”❓
„Budzę się rano z bólem brzucha – zakładam maskę i wychodzę – „wszystko jest ok” – mówię do koleżanki w biurze”.

To tylko kilka z przykładów z sesji …mogłabym je przytaczać godzinami …bo z emocjami mamy trochę trudność….One są obecne w naszym życiu ale jakoś nie umiemy się z nimi dogadać ….

Bo dzielenie się emocjami wymaga odwagi, mierzenie się z nimi wymaga determinacji ,wsłuchanie się w nie wymaga uważności i cierpliwości – tego często nam brakuje. Nic dziwnego – jako społeczeństwo jesteśmy bardzo krytyczni wobec siebie. „Wewnętrzny krytyk” każe nam myśleć, że z nami musi być coś nie tak, skoro chce nam się skakać pod sufit, smucimy, złościmy, czujemy niepokój. A to przecież emocje pokazują, jacy naprawdę jesteśmy. One po coś przecież są❗️One są ważne❗️
Nie ma złych i dobrych emocji ….Każda coś „mówi”.
Jeśli będziemy je tłumić, przykrywać warstwami masek uczucie niepokoju nigdy nas nie opuści. Będzie nas blokować, nasz rozwój – zaczniemy unikać nowych sytuacji, miejsc, ludzi.
Możemy tak funkcjonować latami……
Tylko po co❓
Masz na ten temat swoje doświadczenia ❓

Masz trudność z radzeniem sobie z emocjami ❓

Zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie,

Gabi Dmowska

#dlakobiet
#emocje
#jaksobieradzićzemocjami
#psychologia
#psychoedukacja

Comments are closed.