Stylowy SOS !

Stylowy SOS !

 

Czuć wiosnę! Najlepszym dowodem jest ilość maili  z różnymi pytaniami odnośnie pracy nad wizerunkiem i chęci zmiany. Jak się do tego zabrać, co zrobić aby lepiej wyglądać, od czego zacząć itd. Zauważyłam, że część z pytań jest bardzo zbliżona do siebie lub się powtarza. Stąd zrodził się w mojej głowie pomysł aby na część z pytań zacząć odpowiadać na blogu. Pomyślałam, że być może ktoś jeszcze skorzysta z moich podpowiedzi.

Mam nadzieję, że pomysł Wam się spodoba i będziecie tutaj zaglądać 🙂  A wiem, że zaglądacie, bo o tym piszecie i wiem to również ze statystyk, które wyglądają coraz lepiej!

Dziś spróbuję przyjrzeć się tematowi, który bardzo często się pojawia nie tylko w korespondencji od Was, ale także podczas sesji indywidualnych czy też szkoleń.

“Wszystko co posiadam w swojej szafie jest w ciemnych odcieniach – czerń, granat! Chciałbym wprowadzić trochę więcej koloru. ale jestem ostrożna, nie mam odwagi  …”

 Na początek zadam Ci kilka pytań (zawsze tak robię kiedy pracujemy podczas sesji indywidualnych).

  • Dlaczego nie masz odwagi?
  • Dlaczego jesteś ostrożna/y?
  • Na ile jesteś gotowa/y do wprowadzenia zmian?
  • Dlaczego chcesz to zrobić?
  • Po co Ci to?
  • Jak chcesz żeby było?

Zakładam, że odpowiedziałaś/eś sobie na powyższe pytania i jesteś gotowa/y do zmiany? Mam rację?

Jesteś przyzwyczajona/y do noszenia ciemnych kolorów, bo tak wygodniej, bezpieczniej, asekuracyjnie. To co nowe budzi w Tobie lęk. Ale po co Ci ten lęk? Czy jest Ci to uczucie potrzebne?

Jak się poczujesz jak założysz coś w jasnych, ciepłych i wiosennych kolorach? Pomyśl przez chwilę…. Spróbuj wyjść z cienia, ze swojej strefy komfortu!  Na początek połącz granatową marynarkę z nieco innym neutralnym, jasnym kolorem. Niech to będzie kolor MUSZELKOWY, ECRU, BŁĘKIT, PUDROWY RÓŻ! Gwarantuję Ci, że Twoja twarz się rozpromieni i będziesz wyglądać jasno i młodo.

Zainwestuj w kilka kolorowych topów,koszul, koszulek. Dobrze gdyby były w Twojej palecie kolorystycznej! Zakup jednej lub dwóch letnich sukienek w wiosenno – letnich odcieniach (w przypadku Pań) to będzie strzał w 10!

Gdy już przełamiesz w sobie opór i  noszenie jaśniejszych odcieni będzie sprawiało Ci radość (nie mówiąc o komplementach, które będziesz dostawać) możesz zacząć dodawać kolorowy akcent w postaci akcesoriów, takich jak kolorowe torby (teraz idealna pora), buty, chustki, narzutki itd.

Nie bój się eksperymentować! Teraz jest najlepszy czas, kiedy wszystko się budzi i rozkwita!

Trzymam za Ciebie kciuki i zapraszam do kontaktu 🙂

Pozdrawiam majowo!

Gabriela Dmowska

 

Comments are closed.