Stylowy SOS #3 – rajstopy a lato

Stylowy SOS #3 – rajstopy a lato

 

Zaczęły się nareszcie ciepłe dni! W końcu mamy czerwiec 🙂 W związku z tym ciepłem – dziś stylowy SOS nr.3 o noszeniu rajstop latem. Kolejny, baaardzo gorący temat wzbudzający wiele emocji i pytań.

Przyjrzymy się wspólnie pytaniom, które często zadajecie:

“Jak wygląda etykieta noszenia rajstop”? Czy jeśli jest duży upał to mogę iść na spotkanie bez rajstop? ” Czy mogę być w biurze w ciągu dnia bez rajstop?” ” Jak postrzegane są kobiety w środowisku biznesowym, które latem chodzą do ołówkowej spódnicy bez rajstop?” “Jak dyskretnie zwrócić uwagę mojej podwładnej aby założyła rajstopy?

Jak to jest więc z tymi rajstopami?

Wielu osobom nie spodoba się to co za chwilę przeczytają….wbiję kij w mrowisko 😉

Osobiście jestem zwolenniczką noszenia rajstop bez względu na pogodę. Dlaczego tak uważam?

Noga w rajstopie wygląda po prostu lepiej, smuklej. Nosząc rajstopy wyglądamy bardziej profesjonalnie. Nie wyobrażam sobie aby na spotkaniu biznesowym, gdzie obowiązuję określony dress code – najczęściej Smart Casual lub Formal Attire być bez rajstop!

Jeśli w biurze nie obowiązuje Cię ściśle określony dress code i kultura firmy na to zezwala, to oczywiście możesz sobie na to pozwolić. Natomiast zostawiam Wam to do osobistego przemyślenia.

Im bardziej jesteśmy “rozebrane” tym bardziej może to być dwuznacznie zrozumiane. Szczególnie jeśli pracujemy z mężczyznami. Starajmy się unikać tego typu sytuacji. Na pierwszym miejscu stawiajmy nasz profesjonalizm i kompetencje. Kobiecość jest bardzo ważna ale podkreślajmy ja w inny sposób, niekoniecznie w nienoszeniu rajstop.

Dobrą alternatywą dla tych pań, które “duszą” się w rajstopach są pończochy – zawsze to jakaś alternatywa, pójście na kompromis.

Na koniec pytanie: Co chciałabyś swoim wyglądem przekazać innym?

Życząc bardzo udanego tygodnia serdecznie pozdrawiam!

Gabriela Dmowska

 

 

Comments are closed.