Uzależnieni od czerni?

Uzależnieni od czerni?

e70b872e3d98a25d2809f74116c88e85[1]

Najnowsze badania pokazują, że 41% naszych szaf stanowią czarne ubrania – brzmi znajomo?

Te same badania mówią, że każdy z nas średnio jest właścicielem 5 czarnych topów, 3 czarnych par spodni, 2 czarnych spódnic, 1 „małej czarnej” oraz 4 par czarnych butów. Postanowiłam sprawdzić własną garderobę względem tych statystyk i zobaczyć jak to wygląda u mnie.

Znalazłam 1 czarny golf, 1 czarny garnitur (bardzo rzadko noszony na wyjątkowe okazje), 1 parę czarnych skórzanych spodni, czarną skórzaną kurtkę, 1 sukienkę, 2 pary czarnych szpilek.

Werdykt: poniżej średniej 😉

 

Dlaczego kupując ubrania najczęściej sięgamy właśnie po czerń?

Niektórzy uważają, że tak jest „bezpieczniej”, a niektórzy wybierają czerń z przyzwyczajenia, bo taki mają styl i nie widzą się w niczym innym. Zaś niektórzy zakładając czarny czują się szczuplej. Napisałam „czują” ponieważ czerń wyszczupla ale też nie wszystkie figury!

Wszystko może byłoby w porządku gdyby nie to, że ten kolor po prostu nie do każdego pasuje. Jest rzeczą oczywistą, że czarny jest kolorem neutralnym i stanowi dobre połączenie z wieloma innymi kolorami.

Jeśli masz bladą cerę i chcesz założyć czarny, ulubiony top – szczerze odradzam! Czy nie lepiej byłoby  przy twarzy założyć coś bardziej jasnego ? Zmień schemat – czarne spodnie, spódnica i jasna góra!

Komu pasuje czerń?

Jedynymi osobami, które z powodzeniem mogą nosić czarny szczególnie blisko twarzy, są osoby z ciemnymi włosami i ciemnymi oczami, oraz ciemnymi włosami z jasnymi niebieskimi oczami.

W nomenklaturze RSMB to typ kolorystyczny DEEP, CLEAR i COOL.

Jeśli twoje włosy nie są w żadnym z tych kolorów, to dobrze będzie, jeśli poszukasz sobie alternatywy dla czarnego. Na przykład GRANAT lub ANTRACYT będzie się dobrze prezentował. Również CIEMNY FIOLET będzie świetnym rozwiązaniem i zastąpi czarny w naszych szafach.

 

 

Moja rada jest taka, żeby następnym razem przymierzając się do zakupu kolejnych czarnych rzeczy zadać sobie pytanie: czy ten kolor naprawdę jest dla mnie? Czy mnie nie przytłacza? Czy moja cera w tym kolorze ma zdrowy wygląd?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, które kolory są dla Ciebie najlepsze, czy czarny jest w Twojej palecie kolorystycznej, jakie kolory będą najlepsze na dany sezon, jak łączyć kolory – zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie,

Gabriela Dmowska

 *dane CMB UK.

Comments are closed.