Stylowy SOS – rodzaj tkaniny, a figura

Stylowy SOS – rodzaj tkaniny, a figura

wzorzysta sukienkaDziś kolejne pytanie z serii Stylowy SOS!

“Czy przy wyborze ubrań powinno zwracać się uwagę na rodzaj materiału? “Czy są jakieś zasady, które warto wiedzieć ?”

To pytanie dość często pada podczas sesji stylu, przeglądu szafy czy wspólnych zakupów. Niby ciuch jest w porządku, na wieszaku wygląda bardzo przyzwoicie, kolor jest jest trafiony ale coś jest nie tak 🙁

No właśnie! Jak jest u Ciebie? Na co zwracasz uwagę podczas zakupów?

 Jak często zwracasz uwagę czy wzór na materiale jest odpowiedni do Twojej figury, wzrostu ,wagi ?

Ponad 85% z nas podczas zakupów zwraca uwagę na kolor, na fason, na styl – bardzo rzadko przywiązujemy uwagę do materiału, z którego dana rzecz jest uszyta. Podobny procent nie zwraca uwagi na printy i wzory na tkaninach.

Przyjrzyjmy się zatem wspólnie kilku zasadom 🙂

Ogólna zasada brzmi – im Twoja figura jest bardziej szczuplejsza, prosta, bez zaokrągleń ( kolumna, klepsydra, odwrócony trójkąt)  tym materiały Twoich ciuchów powinny być bardziej wyraziste, grubsze.

Jeśli masz figurę zaokrągloną materiały powinny być bardziej lekkie, zwiewne. Materiały, które nie opinają się zbytnio na figurze. 

Kolejna żelazna zasada mówi, że osoby o drobnej budowie, niewysokie powinny unikać dużych wzorów, podczas gdy osoby o bardziej potężnych kształtach, wysokie powinny nosić dużo wzorzystych materiałów. Im większe wzory tym lepsze!

Jeśli masz drobną figurę najlepsze materiały to wszelkiego rodzaju dzianiny, grube tweedy, szyfony, jedwabie i grubsze bawełny.

Jeśli Twoje kształty nie należą do filigranowych świetnie będę się sprawdzać frędzle i różnego rodzaju ozdoby na materiale. Unikaj noszenia dwóch warstw z ciężkich materiałów ( tj. grube wełny, tweedy) dodadzą Ci kilogramów. 

Mam nadzieję, że to krótkie wprowadzenie do świata materiałów i tkanin zachęciło Cię do eksperymentów 🙂

Życząc bardzo udanego tygodnia serdecznie pozdrawiam, 

Gabriela Dmowska

 

 

 

 

Comments are closed.